Síla našich slov

19.4. 2021Vladimíra Rášová1383x

Vše, co v životě vyslovíme, ovlivňuje náš další život. Vše, co řekneme -se tímto stává naší skutečností. Ano, je tomu tak.  Síla našich slov je natolik silná, až si to mnohdy neuvědomujeme. Slova – vyjadřují naše myšlenky, naše emoce, naši momentální náladu. Zkusme se na to podívat z druhé strany. Zkuste si představit situaci: „Ráno jsem se vzbudila, pěkně vyspaná se skvělou náladou. Jsem odpočatá, usměvavá a koho potkám, tomu přeji hezké ráno a v klidu si s ním popovídám. Např. se zeptám – co bude dnes dělat, co má v plánu a nabídnu mu, že udělám oběd, kávu, atp. Ostatní vnímají mou pohodu, mou dobrou náladu, můj klid. Proto na mou osobu nemají potřebu útočit, vyčítat, ať už je to cokoliv. Vytváříme tímto pocit klidu, bezpečí a harmonie.“

Ukázka situace č. 2. „Ráno se vzbudím, špatně jsem spala, jsem celá rozlámaná a nechce se mi vylézat z postele, ale mám už hlad, tak prostě musím. Kohokoliv potkám, jsem protivná, sotva pozdravím, jsem ráda, že po mně nikdo nic nechce. Další průběh dne už ani nemusím popisovat.“

Ano, situace jsou tak rozdílné. V tu chvíli si ovšem uvědomuji a to velice upřímně, že je důležité držet si dobrou náladu, na ostatní se usmívat, být laskavá, empatická a když vidím, že druhému není dobře, zkusit mu pomoci. Třeba jen otázkou  – Co pro tebe mohu udělat, aby  si se cítil lépe? Každý ovšem naši pomoc nechce a je potřeba to přijmout, jelikož je to jeho osobní volba a je potřeba naučit se respektovat přání druhých.

K zamyšlení:

Každý, opravdu každý si tvoříme svůj vlastní život. Ať už jsou to naše slova, která vyslovíme, činy, kterými se vyjadřujeme či pouze myšlenky, na které myslíme a tímto si utváříme svůj vlastní svět. Také je velice důležitá víra. Ať už je to víra v cokoliv, měla by mít pouze čisté úmysly a nás i svět dělat šťastnějšími. Co myslíte Vy? Jakou máte zkušenost?

Budu se těšit na Vaše názory.

S úctou a láskou Vaše

Vlaďka

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře