Jak se odhodlat ke změně?

31.7. 2021Vladimíra Rášová587x

     Každý z nás se někdy dostal do situace, kdy mu je špatně, kdy ho něco trápí a je mu zle. Má z toho špatnou náladu a neví, jak z toho ven. Je to zcela přirozené a úplně normální. Každá negativní zkušenost či situace nás má něco naučit, ukázat nám, na čem máme ještě na sobě pracovat. Je možné, že máte strach udělat ve svém životě změnu. Musím Vás uklidnit, je to zcela v pořádku.

      Pokud v našem životě někdy nastane situace, nepříjemná situace, ze které máme strach, je strach pouze v naší hlavě, je to pouze naše tzv. slabé místo, které můžeme změnit.

     Uvedu Vám příklad: jedna má klientka přišla s potížemi, že nedokáže mluvit se svou matkou, že má z ní dokonce strach, dělá se jí špatně na ni vůbec podívat, atd., atd., spoustu negativních emocí vůči její osobě. Bydlely společně v jednom domě a potkávaly se téměř denně, nebyla jiná možnost. Začaly jsme si o strachu povídat.

     Klientce jsem dala za úkol, ať si představí situaci, že svůj strach již překonala, že se tzv. vyhecovala a na svou matku promluvila a řekla jí upřímně, co si myslí a co jí nejvíce trápí.

Jak se budete cítit? Ptala jsem se jí. Ona odpověděla, jak jí vše řeknu, bude mi asi fajn. Ale nedokážu to. Zkoušeli jsme další techniky, klientku jsem vedla tak, aby si dokázala odpovědět na spoustu věcí sama. Večer mi poslala zprávu, že hned, jak přišla domů, vletěla na ni a všechno ji upřímně řekla. Ulevilo se jí a byla nesmírně šťastná. Měla jsem velkou radost. Přesně proto, tuto práci dělám.

     Strach nás pouze omezuje a dává nám naše „falešné hranice“, ano jsou to pouze jen a jen naše hranice, které si vytváříme úplně sami, jsme takto naučeni a myslíme si, že to nejde jinak. Jde. Pokud svůj strach překonáme, energie se uvolní a budeme se cítit lépe.

     Uvedu Vám další příklad:  Jak to mám v tuto chvíli se strachem já? Pokud mne strach někdy přepadne – je to pro mne známka, že mám situaci ihned vyřešit. Pokud bych to ihned nevyřešila, situace by mne tížila a myslela bych na ni. Proto jsem nyní již ve fázi (která se dá samozřejmě naučit), že se strachu již nebojím a jen jednoduše vše hned „řeším“.

Zažili jste někdy situaci, kdy Vám je zle, zvedá se Vám žaludek a máte velký strach? Nechcete již tyto situace zažívat?

Proto jsem zde právě pro Vás.

Přijďte se sami přesvědčit!

S láskou a úctou Vaše koučka Vlaďka

www.vladimirarasova.cz

704 100 963

Mohu Vám být k dispozici již několika způsoby:

– osobně v kanceláři v Olomouci

– telefonicky

– přes e-mail

– přes massangera – videohovor

– u Vás doma (Olomouc a okolí).                   Mějte se krásně 🙂

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře