Jak se zbavit myšlenek na svou minulost?

15.6. 2021Vladimíra Rášová489x

Ano, každý z nás občas myslí na to, co se mu v minulosti nepovedlo, nepodařilo či kdo nám v minulosti ublížil. Tyto myšlenky jsou zcela normální a je to běžný psychologický jev. Jak se ale těchto negativních vzpomínek a myšlenek na minulost zbavit? Je dobré začít sám u sebe. Odpustit sám sobě vše, co se nám v minulosti nepovedlo, čeho litujeme, co jsme udělali tzv. špatně a co nám tímto přináší špatný či smutný pocit a vzpomínky, mnohdy i úzkosti. Stačí si několikrát denně říci, odpouštím sám sobě, větě uvěřit, uloží se nám do našeho podvědomí a máme vyhráno. Ano, tak jednoduché to opravdu je! Je dobré si ji opakovat tak dlouho, až se nám uleví, až s touto větou budeme v souladu a vzpomínky na naši minulost budou již v pořádku, nebude nám to přinášet smutný či nepříjemný pocit, výčitky, úzkosti. Až si poradíme sami se sebou, můžeme pokračovat dále a to odpustit všem, kteří se na nás dopustili křivdy, bolesti či nám ublížili jakkoliv psychicky či fyzicky. Zdá se Vám to těžké, možná i nemožné? Ano, je to normální a může to být Váš prvotní pocit, že do nedokážete, že to jen tak nepůjde, že to prostě nezvládnete. To jsou ovšem pouze naše předsudky, domněnky, negativní myšlenky.  Ano, práce sama na sobě je jedna z těch nejtěžších. Je to ovšem možné. Já sama jsem tímto živým důkazem.

Pokud Vás něco podobného z minulosti trápí – přijďte to změnit, ráda se Vám budu věnovat. Každý si zaslouží být šťastný a může si splnit všechny své sny!

Mějte se krásně 🙂

Vaše koučka Vlaďka

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře