Jak se zbavit svého strachu?

23.5. 2021Vladimíra Rášová577x

     Každý z nás má občas z něčeho strach. Někdo z nás častěji, někdo z nás méně často. Jsme každý jiný, každý z nás je zcela jedinečná a originální bytost.

     Pokud se ovšem někdy dostaneme do situace, kdy strach máme, můžeme pro zvládnutí této situace zkusit jednoduchou následující techniku: pokud Vás někdy přepadne strach, ať už je to strach z čehokoliv, zkuste si situaci, ze které máte strach představit –  jako již úplně vyřešenou a že jste ji úspěšně zvládli a je zcela dokončena. Jak se v tuto chvíli cítíte? Zkuste si tuto situaci představit a vybavit si pocit, který po této zvládnuté situaci máte. Je to skvělý pocit, že ano? Tento pocit si zkuste uchovat.

     A přesně tak snadné to v našem životě je. Pokud se naučíme se svým strachem pracovat vždy, když se nás strach zhostí, nedusíme ho v sobě, ale situaci a nepříjemný pocit se snažíme vyřešit tak rychle, jak jen to jde. Pokud tak neuděláme, strach v sobě dusíme a negativní energie se tímto zvětšuje a zvětšuje. Pokud jej ovšem začneme ihned řešit, tzv. se překonáme a to, z čeho máme špatný pocit a strach – co nejrychleji nahlas vyřkneme, pojmenujeme ho – např. když řešíme nepříjemnou situaci s jakoukoliv druhou osobou, řekneme ji, jaký máme problém, vše, co nám dělá špatně, atd. Ihned se nám uleví a bude se nám lépe dýchat.

     Také můžete zkusit techniku vizualizace, zkuste si váš strach představit jako obrovskou kouli před vámi, která se v tuto chvíli rozplývá, rozpouští a všechen strach od vás odchází a vy se jej zcela zbavujete. Tuto vizualizaci si provádějte tak dlouho, dokud se vašeho strachu zcela nezbavíte.

     Jak se svého strachu zbavujete vy?

Pokud se svým strachem potřebujete pomoci, přijďte, ráda vám pomohu se s ním poprat. Každý člověk má právo být šťastný a zaslouží si život plný radosti a potěšení.

Přeji krásný slunný den                                                            

S úctou a láskou vaše koučka Vlaďka

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře