Příběh jedné mé klientky

Přišla za mnou klientka, která přišla celá zdrcená, vyčerpaná, když jsem se jí zeptala, jak ji mohu pomoci – rozplakala se a začala mi vyprávět svůj příběh: „Několik let chodila s přítelem, se kterým to bylo jako na houpačce. Pár dní byli šťastní a v pohodě, pár dní se nestýkali téměř vůbec. Záleželo vždy na jejich – nebo spíše na jeho náladě. Když byl otrávený a nepříjemný, má klientka se vymluvila, že nemůže. Jednou se ovšem už rozhodla, že takto nemůže dál. Jela k němu a v klidu se mu snažila vysvětlit, že ji tento tip vztahu nevyhovuje, že chce být v klidu pořád a s ním to již není možné. Reagoval na to samozřejmě nepříjemně, arogantně a ona proto raději rychle odešla. Vypadlo z ní, že ještě ten den v noci k ní přijel před byt, dosti opilý, zvonil na ni a chtěl s ní nutně mluvit. Ona ale cítila, že to v tomto stavu nemá smysl a hlavně, že je to nepříjemné, proto vylezla pouze na balkón a řekla mu, ať jde pryč. On se ovšem velice rozčílil (není divu v takovém stavu) a začal na celou ulici vyřvávat a urážet jí –  vulgárními slovy, jaká prý je, apod. Asi po půl hodině odešel a už se konečně neukázal. „

Klientka toho byla plná a bylo ji z toho hodně špatně. Mrzelo ji, že se rozešli takto vyhroceně, stýskalo se jí po něm a bylo ji celkově hodně zle. Začali jsme společně pracovat na jejím sebevědomí, na zbavení se závislosti na něm, na jejich dalších cílech v životě a na tom, aby se cítila hlavně dobře, v klidu a uměla zažívat obyčejnou nepopsatelnou radost.

Trvalo ji to pár dní, otřepala se a už jde s úsměvem dál. Jsem za to moc ráda a těší mne, že to tomu tak je.

A jak jste na tom Vy? Žijete život, který si přejete a který jste vždy chtěli? Pokud ne, můžete mne kontaktovat, ráda Vás pomohu nasměrovat!

Stačí chtít a jít si zatím – vše je možné 🙂

Vaše Vlaďka

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře