Příběh klientky II.

29.5. 2021Vladimíra Rášová344x

Přišla ke mne smutná paní, která mi vyprávěla svůj příběh: bydlí v rodinném domě, kde na druhém patře bydlí spolubydlící. Již delší dobu se s ní ale nebaví, nedokáže s ní hovořit, dokonce se sama přistihla, že ji nemůže už ani vystát, že ji dělá problém se na ni vůbec podívat. Proto se jí začala vyhýbat, jak jen to jde. Neměla z toho ale vůbec dobrý pocit, cítila se k ničemu, fyzicky ji začalo být zle a neví, jak ze situace ven. Dokonce začala uvažovat i o tom, že se z domu, který ji patří -odstěhuje. Poslouchala jsem ji velice pečlivě a po chvilce jsem se jí zeptala, z čeho má takový strach. Sama si odpověděla, že ze spolubydlící, má strach z konfrontace, z pocitů, které ji tíží, bojí se jí říci, co jí trápí. Se spolubydlící se nebavila už několik měsíců a situace bobtná a bobtná. Hlavně v emocích. Nevěděla, jak z toho ven.

     Začali jsme situaci rozebírat, bavili jsme se o jejím strachu, z čeho má tak velké obavy, jak je možné, aby se ho zbavila. Chvílemi plakala, pochopitelně, trápilo ji to na tolik, že se už nemohla smát, pracovat a také měla problémy se spánkem. Byla opravdu smutná a bylo z ní cítit velké trápení a bolest.

     Povídali jsme si nejvíce o strachu a jak je možno se ho zbavit. S klientkou jsme se rozloučili a ještě tentýž den mi od ní přišla krásná SMSka: „Děkuji Vám za pomoc.  Přišla jsem domů, plná emocí a hned jsem za spolubydlící šla a vše si s ní vyříkala – dopadlo vše dobře.“ Mám z toho velkou radost. Jak je to mnohdy jednoduché. Právě proto tuto práci dělám. Pomáhám svým klientům být v životě šťastnější. To je pro mne nejvíc.

     Jste ve svém životě šťastní? Žijete život, o kterém jste vždy snili? Pokud ne, neváhejte a přijďte. Všechno je opravdu možné, já sama jsem živým důkazem!

    S láskou a úctou Vaše koučka Vlaďka

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře