Žít teď a tady

Proč je dobré žít teď a tady? Je dobré se naučit a žít a radovat se z věcí, situací a života – a to právě nyní, v tuto chvíli, v tomto přítomném okamžiku.  Proč je to dobré? Myšlení na minulost, litovat nad svými činy z dřívějška, bát se budoucnosti – to vše jsou naše strachy a obavy, které nám berou naši energii, zbavují nás naší volnosti a klidu. Pokud se pokusíme žít přítomným okamžikem, velice se nám uleví. Radovat se z každého dne, být vděčný, že jsem nyní právě tu a tady, že mám svou rodinu a že jsem zdravá. To je v našem životě to nejdůležitější.

Jak se to ale naučit? Vykašlat se na to, co bylo a co bude a myslet jen na to – co je teď a že je nám v tuto chvíli dobře. Ano, může se nám to ze začátku zdát být těžké, když se nad tím ovšem zamyslíme, má to své velké výhody. Nemusíme již myslet na to, co jsme v minulosti pokazily a kdo nám např. ublížil a na to, co bude….Pokud naše myšlenky zaměříme na přítomnost, budeme se snažit žít naplno každý den, hned na sobě uvidíte ten výsledek. Velice se nám uleví, budeme klidnější a spokojenější a o to nám právě jde.

Jste se svým životem spokojeni? Máte strachy či obavy? Pojďte to změnit. Ráda vás doprovodím na vaší cestě životem.

S láskou a úctou Vaše Vlaďka

Jsem Mgr. Bc. Vladimíra Rášová, koučka a terapeutka, jsem zde proto, abych dělala lidi šťastnější, abych jim dělala radost a naučila, jak si splnit všechny své sny.
Komentáře